Forum de discuţii - întrebări / răspunsuri
|
[ Pune o întrebare ]
Categoria: Principal -> Gospodarire comunala si servicii publice -> Gospodarire comunala si servicii publice
Întrebări
| Intrebarea nr. 2405 din data: 01-11-2008 pusa de liviu BORTA : · Buna ziua. As dorii sa fac o sesizare.In fata blocului pe strada Hateg nr.16 bl.20 nu functioneaza iluminatul public ,s-ar putea sa fie ars becul, va rog daca s-ar putea inlocuii.MULTUMESC!
Intrebarea nr. 2399 din data: 29-10-2008 pusa de Pintilie Andrei : · As dorii sa stiu daca acum cand cartierul Subcetate este in proportie de 98% finalizat au sa se introduca si la noi pe strazi acele masini a firmei polaris pentru curatirea drumurilor, multumesc
Intrebarea nr. 2325 din data: 01-09-2008 pusa de Dumbrava Daniel : · De cateva luni iluminatul public de pe malul Muresului de la podul Decebal pana la podul Traian nu mai functioneaza. Acum, de cand a inceput sa se intunece mai devreme, este foarte neplacut sa circuli prin zona respectiva dupa ora 8 sau 9 deoarece e beza totala. Nu mi se pare normal ca o portiune atat de mare dintr-o alee pietonala importanta a orasului sa fie de mai bine de 2-3 luni in intuneric total.
Intrebarea nr. 2316 din data: 23-08-2008 pusa de anghel p. : · 1.Va rog sa-mi spuneti cand se vor inlocui becurile arse care ar trebui sa lumineze str.voinicilor, la intrarea de la viaduct?
2.Cosurile de gunoi de pe aceeasi str nu trebuie golite zilnic? Daca este gunoi linga cos, oamenii de la curatenie nu trebuie sa-l adune?
Intrebarea nr. 2304 din data: 08-08-2008 pusa de Utui Bogdan : · Buna ziua, am 3 intrebari:
1. Cand se monteaza panoul de baschet din parcul de pe str. Ursului, intreb pt. ca in zona furtuna sunt deja de ceva vreme, si pt. ca sunt multi copii care vor sa se joace baschet.
2. Cand se reface iluminatul public din parcul de pe aceeasi strada, e bezna totala si se pot fura masinile.
3. Ce se intampla cu containerele de gunoi, vad ca au ramas tot la bl. 5, am crezut ca se va construi o platforma si ca de accea au fost mutate... dar a trecut mai mult de 3 luni si ele sunt tot acolo la bl. 5, eu locuiesc la bl. 2 si faptul ca trebuie sa merg pana acolo de doua ori pe zi nu-mi convine la fel si vecinilor, mai ales ca lucrez mai mult ca schimbul 2 si duc gunoiul seara sunt multi cainii, ba din cimitir ba de la firma comalim, iluminat public nu este langa gunoi, si ma gandesc la copii care mai duc si ei seara gunoiul sa nu fie muscati de vreun caine sau agresat de un om al strazii pe bezna totala.
Va multumesc anticipat. Cu respect, Utui Bogdan
|
Răspunsuri
|
Intrebarea nr. 2405 din data: 01-11-2008 pusa de liviu BORTA : · Buna ziua. As dorii sa fac o sesizare.In fata blocului pe strada Hateg nr.16 bl.20 nu functioneaza iluminatul public ,s-ar putea sa fie ars becul, va rog daca s-ar putea inlocuii.MULTUMESC!
|
Raspuns din data de 20-11-2008 : Stimate Domn,
Ca urmare a intrebarii dumneavoastra va comunicam urmatoarele:
In data de 18.11.2008 am primit confirmare de la SC ELBA SA ca problema cu iluminatul public la bl. 20 pe str. Hateg s-a rezolvat.
Compartiment Audiente
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2399 din data: 29-10-2008 pusa de Pintilie Andrei : · As dorii sa stiu daca acum cand cartierul Subcetate este in proportie de 98% finalizat au sa se introduca si la noi pe strazi acele masini a firmei polaris pentru curatirea drumurilor, multumesc
|
Raspuns din data de 11-11-2008 : Stimate domn,
Urmare intrebarii dumneavoastra, va comunicam urmatoarele:
Dupa finalizarea lucrarilor si efectuarea masurarii dimensiunilor strazilor din zona Subcetate, acestea vor fi salubrizate de catre operatorul economic S.C. POLARIS M HOLDING S.R.L.
Compartiment Audiente
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2325 din data: 01-09-2008 pusa de Dumbrava Daniel : · De cateva luni iluminatul public de pe malul Muresului de la podul Decebal pana la podul Traian nu mai functioneaza. Acum, de cand a inceput sa se intunece mai devreme, este foarte neplacut sa circuli prin zona respectiva dupa ora 8 sau 9 deoarece e beza totala. Nu mi se pare normal ca o portiune atat de mare dintr-o alee pietonala importanta a orasului sa fie de mai bine de 2-3 luni in intuneric total.
|
Raspuns din data de 17-12-2008 : Stimate domn,
S-a transmis solicitarea de reparare a retelei de alimentare cu energie electrica a iluminatului public din zona mentionata catre ENEL - UTR Arad
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2316 din data: 23-08-2008 pusa de anghel p. : · 1.Va rog sa-mi spuneti cand se vor inlocui becurile arse care ar trebui sa lumineze str.voinicilor, la intrarea de la viaduct?
2.Cosurile de gunoi de pe aceeasi str nu trebuie golite zilnic? Daca este gunoi linga cos, oamenii de la curatenie nu trebuie sa-l adune?
|
Raspuns din data de 19-09-2008 : Urmare intrebarii dumneavoastra va comunicam :
1. Defectul de retea de alimentare a iluminatului public din zona mentionata a fost semnalat proprietarului retelei – Enel Arad, cu solicitarea de a fi remediat in cel mai scurt timp.
2. Cosurile stradale montate pe strada Voinicilor se golesc confrom graficului de lucrari(trei lucrari pe saptamana). S-a transmis operatorului de salubrizare S.C. Polaris M. Holding SRL sa ia masuri pentru asigurarea curateniei in localitatea mentionata.
Compartimentul Audiente
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2304 din data: 08-08-2008 pusa de Utui Bogdan : · Buna ziua, am 3 intrebari:
1. Cand se monteaza panoul de baschet din parcul de pe str. Ursului, intreb pt. ca in zona furtuna sunt deja de ceva vreme, si pt. ca sunt multi copii care vor sa se joace baschet.
2. Cand se reface iluminatul public din parcul de pe aceeasi strada, e bezna totala si se pot fura masinile.
3. Ce se intampla cu containerele de gunoi, vad ca au ramas tot la bl. 5, am crezut ca se va construi o platforma si ca de accea au fost mutate... dar a trecut mai mult de 3 luni si ele sunt tot acolo la bl. 5, eu locuiesc la bl. 2 si faptul ca trebuie sa merg pana acolo de doua ori pe zi nu-mi convine la fel si vecinilor, mai ales ca lucrez mai mult ca schimbul 2 si duc gunoiul seara sunt multi cainii, ba din cimitir ba de la firma comalim, iluminat public nu este langa gunoi, si ma gandesc la copii care mai duc si ei seara gunoiul sa nu fie muscati de vreun caine sau agresat de un om al strazii pe bezna totala.
Va multumesc anticipat. Cu respect, Utui Bogdan
|
Raspuns din data de 17-11-2008 : Stimate Domn,
Ca urmare a intrebarii dumneavoastra va comunicam urmatoarele :
Referitor la panoul de baschet, solicitarea dumneavoastra a fost transmisa constructorului urmand a fi solutionata in cel mai scurt timp.
Eurocontainerele care deservesc bl.2 au fost reamplasate la cca 100m distanta fata de pozitia originala datorita construirii locului de joaca pentru copii si a terenului de sport.
Intrucat in momentul de fata nu exista o cale de acces auto amenajata corespunzator in spatele bl. 2 in perioadele ploioase autovehiculele de mare tonaj ale operatorului de salubrizare nu vor putea intra sa colecteze deseurile menajere. De asemenea, zona respectiva ( in continuarea terenului de sport, spre bl.5) este ocupata de garaje. Construirea de platforme gospodaresti pentru municipiul Arad va fi demarata in cursul acestui an, amplasamentele urmand sa fie stabilite de proiectantul specializat.
Compartimentul Audiente
|
Sus
|
|
|
|